دوره خلبانی و کار با مولتی روتورهای هوشمند

بسمه تعالی

دوره خلبانی و کار با مولتی روتورهای هوشمند

کارگروه دانش بنیان کارسازا – گروه تصویربرداری هوایی برگزار می‌کند.

دوره خلبانی و اصول پهپادهای نوین:

با توجه سهولت کار و هوشمندتر شدن پرنده های مولتی روتورهای تجاری، هزینه ای پایین تر و همچنین رشد، توسعه و بروزشدن، استفاده از آنها در حوزه مصارف تجاری، خانگی، اسپرت، کسب و کارهای خرد و کلان و خصوصا در صنعت سینما و هنر، رو به افزایش است.

در سالهای اخیر شرکتهای معدودی با برندهای مشهور خصوصا نام آشنای Dji، تمام تمرکز خود را برای به کارگیری هرچه راحتتر و حرفه ای تر این صنعت و فناوری در خدم تمامس اقشار مردم معطوف داشته و شاید استفاده هرچه بیشتر از پرنده های کوچک نسل جدید و هوشمند و نیمه هوشمند، در راستای ثبت آثار و صحنه های دلخواه به ساده ترین روش ممکن داشته است.

با گسترش استفاده این محصولات در جهان و خصوصا در کشورمان ایران، در کنار وجود محدودیتهای قانونی و محیطی و لزوم نهادینه شدن فرهنگ مناسب به کارگیری این پرنده ها با مدیریت و اجرای مرکز ساماندهی پهپادهای غیر نظامی به نمایندگی از سازمانهای مسئول و مدیریتی در این حوزه، با برگزاری ورک شاپهای اصول پهپاد و قوانین بهره براری از آن و در کنار آن دوره های اصول استفاده و نگهداری از این پهپادها، شناخت محصولات و انتخاب پرنده مناسب و اصول پرواز و کار با نرمافزار های مربوطه از ایجاد مشکلاتی همچون صدمات ونیز خسارات جانی و مالی و یا پیگردهای قانونی ناخواسته جلوگیری شده است.

با حضور کارشناس پهپاد مرکز ساماندهی پهپاد و ارزیاب امین اتحادیه، به مدت یک سال با هماهنگی و همکاری مرکز ساماندهی پهپاد های اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران، سعی به برگزاری دوره خلبانی پهپاد و اصول کاربرد آنها خصوصا در حوزه بانوان فعال در این حوزه، به تکمیل مهارت و پاسخ به سوالات باقیمانده شرکت کنندگان در دوره مقررات اتحادیه می پردازد.

بنابراین آن دسته از فعالان و علاقه مندان استفاده از این پرنده ها، بعد از شرکت در دوره مقررات، به منظور تسلط بیشتر بر اصول پهپاد و نحوه انتخاب پرنده مناسب، استفاده از پرنده های نسل جدید همچون پرنده های dji، کار با نرک افزار dji، نککات مهم در جلوگیری از کرش و ارتباط درست با نرم افزار و معرفی و شرح کوتاهی بر سایر نرم افزار های قابل استفاده، بیان می شود.

در این دوره دو روزه، از پرنده فانتوم ۴، محصول شرکت dji و نرم افزار آن استفاده می شود و شرکت کنندگان به صورت مجزا با این پرنده کار خواهند کرد.

نوعی پرنده دست ساز و یک رادیو عمومی متصل شده به آن با فلایت کنترلر dji Naza نیز، معرفی، نمایش و پرواز داده می شود.

اطلاعات دوره:

مدت زمان: ۱۲ ساعت در دو روز.

هر روز ۲ ساعت قبل ظهر و ۴ ساعت بعدظهر.

زمان: ۵ شنبه ۲۵ مرداد و جمعه ۲ شهریور ۹۷

محل دوره:

کارگاه شرکت ققنوس آسمان نصیر

مدرس:

خانم مهندس قربانی

کارشناس پهپاد و ارزیاب امین و مربی معرفی شده از سوی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران.

با همکاری یکی از مربیان کارسازا

اطلاعات و مهارتهای پیش نیاز:

 • مقررات پهپاد و نحوه اخذ مجوز

و ترجیح بر شرکت در دوره مقرات هوایی

 • ترجیح بر داشتن پرنده و همراه داشتن پرنده شخصی
 • تمرکز و سلامت لازم جهت تمرین خلبانی پهپاد.

پرنده های dji و نرم افزار آن:

مولتی روتورهای شرکت dji، پرنده هایی غالبا کم وزن و چابک با منبع انرژی الکتریکی و با دوربین هایی با کیفیت برای تصویربرداری هوایی و گاها بازرسی و نقشه برداری هوایی هستند.

این پرنده ها نرم افزار مخصوصی دارد که در محیط اندروید و بر گوشی همراه نصب می شود و با رابط گرافیکی مناسب آنها، می توان با صرف زمان نه چندان زیاد در آموزش و تمرینات مناسب، با این پرنده ها کار کرد. و تصاویر زیبا و حرفه ای خلق کرد.

به علت ساخت متمایز و مخصوص این پرنده ها، و نیاز به آشنایی با نرم افزار آن در جهت عدم خسارت و تصویربرداری حرفه ای، لازم است بیش از هر چیز منطق و اصول نرم افزار آن را آموخت.

این پرنده ها چند مود پروازی ایمن، ورزشی، اتومات ، قابلیت برگشت به خانه و دستی را دارند و گاها نیمه اتومت هم فعالیت می کنند.

سرفصل های دوره:

 1. اصول پهپاد، مکانیک پرواز و قطعات آن.
 2. انواع اجزا اصلی پهپاد و کارکردهای ان
 3. انواع مولتی روتورهای رایج و کاربرد آن
 4. انتخاب پهپاد مناسب
 5. تشریح کارکرد پهپادها و نرم افزارهای موجود و شرح مختصر آن.
 6. معرفی و شرح نرم افزار dji go4
 7. معرفی قطعات پهپاد dji خصوصا فانتوم ۴ و ۴ پرو و نحوه نگهداری مناسب آنها.
 8. بررسی محصولات جدید این شرکت و شرکتهای رقیب.
 9. مروری بر مقررات و اصول بهره برداری و رفع سوالات روند اخذ مجوز. و مشاوره در این حوزه.
 10. راه اندازی پهپاد فانتوم
 11. معرفی یک پهپاد دست ساز و یک رادیو کنترل معمولی قابل استفاده و نمایش پرواز آن.
 12. آموزش اصول خلبانی پهپاد
 • تمرین پرواز با فانتوم ۴
 1. اخذ آزمون پهپاد برای اخذ مجوز بهره بردلری از اتحادیه. (در صورت تمرین قبلب و تمرین مربی) و معرفی به اتحادیه جهت اخذ مجوز.

به شرکت کنندگان گواهی معتبر شرکت در دوره با تایید نماینده اتحادیه صنایع هوایی وفضایی ایران و کارگروه پهپاد اعطا میشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *