خانه / مقالات / معرفی پهپاد PLIMP، راهی نو به آسمان

معرفی پهپاد PLIMP، راهی نو به آسمان

به‌تازگی شرکت ایگان ایرشیپس۱، اقدام به معرفی PLIMP کرده است، ترکیبی از تکنولوژی هواپیما و بالون که می‌تواند پرواز کند، شناور بماند و در عین حال ایمنی، دید و تحرک را ارتقا دهد. برای آشنایی بیشتر با این پهپاد با کارسازا همراه باشید.

هوانورد PLIMP نوعی جدید از UAS را ارائه می‌کند که می‌تواند همانند هواپیمایی بال-ثابت مانور داده و سریع حرکت کند، همانند یک هلیکوپتر شناور بماند و عملیات برخاست و فرود عمودی (VTOL) را انجام دهد و همانند یک بالون کارآمد و ایمن عمل کند. تمام این موارد ذکرشده روی یک پلتفرم قرار دارند. هوانورد PLIMP می‌تواند به سرعت پیشروی ۴۰ مایل بر ساعت با حداقل یک ساعت زمان پرواز برسد. انتظار می‌رود تا امکان خرید هوانورد PLIMP تا نیمه اول ۲۰۱۸ فراهم شود.

هوانورد PLIMP یک طراحی استریم‌لاین منحصربه‌فرد، بال‌های چرخشی و دم بسط داده شده را به نمایش می‌گذارد. قسمتی از نیروی برآ در هوانورد PLIMP توسط هلیوم که اشتعال‌ناپذیر است و قسمتی توسط بال‌های چرخشی تأمین می‌شود. هوانورد PLIMP به‌خاطر بویانسی خود نسبت به هلیکوپترها و هواپیماهای بال-ثابت، برای عملیات‌های نظارت و بازرسی کارآمدتر است.

با طول ۲۸ فوت، هوانورد PLIMP از مایل‌ها دورتر کاملا قابل رویت است و می‌تواند به‌سادگی به حریم هوانوردی عمومی ملحق شود. اندازه آن اجتناب از تصادف را نیز پشتیبانی می‌کند. هوانورد PLIMP را می‌تواند از راه دور توسط خلبان و تکنیسین‌های پرواز راه‌اندازی شود و برای راه‌اندازی نیازی به سیستم پرتاب/بازیابی باند فرود ندارد.

بازدهی عملیاتی هوانورد PLIMP در مقایسه با هواپیماهای بدون سرنشین مرسوم، منجر به گزینه‌هایی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر برای محدوده وسیعی از کاربردها و موارد استفاده می‌شود. هوانورد PLIMP می‌تواند هرگونه بار مورد نیاز برای یک مأموریت مشخص را حمل کنند. از این موارد می‌توان به دوربین‌های EO/IR، سیستم‌های دوربین چندطیفی، سنسورها برای کشاورزی، خطوط لوله و بازرسی خطوط انتقال برق اشاره کرد.

هوانورد PLIMP می‌تواند در کاربردهای مختلفی که ایمنی پهپاد و مردم در زمین یا در هوا پارامتر اصلی و اساسی عملیات است، مورد استفاده قرار گیرد. شامل:

  • کشاورزی
  • نقشه‌برداری
  • پایش مرزی
  • جستجو و نجات
  • بارورسازی ابر
  • محافظت از منابع طبیعی
  • بازرسی خطوط انتقال برق و …

به‌گفته جیمز ایگان موسس ایگان ایر، پیشرفت‌های تکنولوژی در کامپوزیت‌های فیبر کربن و تکنولوژی‌های باتری این امکان را برای PLIMP فراهم کرده تا امروز اهداف عملکردی پهپادها را محقق سازد. بر پایه طراحی منحصربه‌فرد، عملکرد و کمترین ملزومات پشتیبانی عملیاتی، ما باور داریم هوانورد PLIMP در مقایسه با پلتفرم‌های پهپاد از نظر قیمت بسیار رقابتی است. مشتریان می‌توانند مشوق‌های قیمت‌گذاری کنونی ما باشند.

PLIMP توسط FAA تحت مقررات هواپیماهای کوچک کنترل خواهد شد.

درباره ایگان ایر

تاسیس‌شده به‌وسیله برادران دوقلو جیمز و جول ایگان۲، ایگان ایرشیپس شرکتی در سیاتل است که رویایی مادام‌العمر را با پهپادهای PLIMP محقق می‌کند. برای اطلاعات بیشتر شامل ویدیوهای پرواز از وبسایت plimp.com بازدید کنید.


منبع:

GlobeNewswire

پی‌نوشت:

۱. Egan Airships

۲. James and Joel Egan

درباره ی علی صادق پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *