خانه / مقالات / آناتومی DJI Phantom 4: آنچه باید از حیات درون پهپاد بدانید [اینفوگرافیک]

آناتومی DJI Phantom 4: آنچه باید از حیات درون پهپاد بدانید [اینفوگرافیک]

در حالی که بسیاری از ما یک یا دو پهپاد داریم و این وسیله‌های بدون سرنشین را صدها بار در سراسر آسمان پرواز داده‌ایم، واقعا چقدر در مورد آن‌ها شناخت داریم؟ به‌منظور خلبان پهپاد ماهر شدن، فرد نیاز به شناخت اجزا سازنده وسیله دارد. البته، همه ما از بیرون یک UAV آشنا هستیم. طی مدت استفاده طولانی، یک کاربر فعال مجبور خواهد شد ملخ آسیب‌دیده را جایگزین کند. گیمبال ممکن است آسیب ببیند، وقتی که به سقوط اسپارک جدید منجر می‌شوید و شما را با سخت‌افزار آشنا می‌سازد. در حالی که گام کوچکی برمی‌دارید در مورد پهپادتان بدانید، یک دنیای کاملا جدید وجود دارد که بیشتر ما در مورد آن کم شناخت داریم: درون.

خوشبختانه برای ما، Dronefly با یک اینفوگرافیک قطعات درون پهپاد را به جزئیات شرح داده است. موردی که در تصویر زیر موشکافی شده، یک فانتوم 4 است. صرف نظر از سابقه شما با این مدل، نگاه به داخل می‌تواند برای ما شناختی عمیق از مهندسی فراهم کند.

اجازه دهید دهید نگاهی به فانتوم 4 بیندازیم، از دیدگاهی که هنوز کندوکاو نشده است: داخل.

همان‌طور که می‌بینید، گراف همه قطعات وسیله را لیست کرده است: ملخ، موتور، LEDها، ماژول GPS، سنسور پرهیز از مانع، سنسور فراصوت، فلایت کنترلر، گیمبال، دوربین، باتری، برد دوربین، و آنتن. قطعات درون کنترلر کمی مختصر نشان داده شده است و فقط شامل جوی‌استیک‌ها و برد ریموت کنترلر اصلی می‌شود. اگر این صرفا شبیه لیستی از موارد به نظر می‌رسد که که بدون توضیح نشان داده شده‌اند، چنین است. آرامش خود را حفظ کنید، با این وجود، چون که بخش دوم این اینفوگرافیک تمام اطلاعاتی را که احتمالا به‌دنبال آن هستید فراهم می‌کند.

دانستن این‌که چطور قطعات با همدیگر کار می‌کنند چیزی است که همه کاربران پهپاد باید بدانند، به‌گفته Alex Netto از Dronefly. این نمودار آناتومی پهپاد از یک DJI Phantom 4 است، اما عملکرد قطعات در بسیاری از UAVهای رایج یکسان است.

به امید این‌که، این اینفوگرافیک به دانش بهتر شما از وسیله‌تان کمکی هرچند کوچک بکند.

درباره ی علی صادق پور

همچنین ببینید

10 کانال پهپاد برتر یوتیوب

پیدا کردن بهترین پهپاد متناسب با نیازهای شما یک مسئله و یادگیری استفاده بهینه از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *